Wsparcie projektu    header logo

  • candle_1
  • candle_2
  • candle_3
  • candle_4

Jak zorganizować ceremonię pogrzebową

     W chwili gdy tracimy kogoś bliskiego najmniej trudno myśleć o sprawach organizacyjnych ceremonii pogrzebowej, jednak jest to obowiązek, który jesteśmy winni bliskim, którzy nas opuścili. Niestety organizacja pogrzebu wiąże się niejednokrotnie z mnóstwem problemów natury organizacyjnej. Pojawia się podstawowe pytanie „Jaki wybrać zakład pogrzebowy?”,

Na co zwrócić uwagę?

     Poniżej znajdziecie Państwo kilka drobnych wskazówek odnośnie wyboru firmy pogrzebowej

     Pierwszym elementom powinna być segregacja firm pogrzebowych ze względu na lokalizację. W tym celu pomocny przychodzi nasz serwis. Dzięki wyszukiwarce szybko znajdziemy zakłady pogrzebowe z naszej okolicy.

     W przypadku zgonu z dala od naszego miejsca zamieszkania przy wyborze zakład pogrzebowego należy sprawdzić, czy oferuje on transport zwłok. Obecnie praktycznie każda licząca się na rynku firma pogrzebowa oferuje krajowy a niekiedy i międzynarodowy transport zwłok.

     Następnie należy porównać jakość oferowanych usług, cenę, opinie np. zaczerpnięte z forum internetowego o wybranych firmach z wybranego regionu. Należy wybrać ten, który wydaje się najodpowiedniejszy naszym zdaniem pod każdym względem.

     Kolejnym krokiem powinien być kontakt osobisty z pracownikiem danego zakładu celem ustalenia wszelkich szczegółów formalnych ceremonii. Zakłady pogrzebowe zazwyczaj pomagają również w sprawach związanych z zasiłkiem pogrzebowych czy też formalnościami w ZUS i urzędzie stanu cywilnego.

     Zwieńczeniem rozmowy z zakładem pogrzebowym powinno być podpisanie umowy szczegółowo określającej zobowiązania zakładu w stosunku do nas.


     Po ceremonii pogrzebowej zwyczajowo organizuje się stypę. Ostatnimi czasy odchodzi się od organizacji tego typu imprez w domu na rzecz restauracji z uwagi na wygodę i łatwość organizacji. W tym miejscu również pomocny może okazać się nasz serwis oferujący szeroką bazę firm organizujących tego typu uroczystości.


     Na sam koniec, już kiedy emocji związane z utratą bliskiej osoby opadną można zastanowić się nad pomnikiem, grobowcem, czy też inną formą upiększenia miejsca pochówku naszej bliskiej osoby. Nasz serwis to również baza zakładów kamieniarskich.

 

ZAREJSTROWANO

3886
klepsydry

WYSZUKIWARKA

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

 

 DOBROWOLNE WSPARCIE FINANSOWE SERWISU

 

header logo

 

x